Ploiestiul eliminat din Cupa Romaniei, in primul tur – 3 goluri diferenta

Views: 985

CSM Ploiesti, echipa de handbal feminina, a fost eliminata in primul tur al Cupei Romaniei.

Scorul final de la meciul CSM Ploiesti impotriva HCM Rm. Valcea a fost de 21 – 18 pentru valceni, iar la pauza a fost 9-7.

Elevele profesorului Muşi, fost secund la Naţională, au controlat partida încă din start, marcând primele două goluri ale meciului, iar în minutul 11 conduceau cu scorul de 5-2. Formaţia ploieşteană a replicat, aducând egalitatea pe tabela de marcaj, scor 7-7.
Ultimul sfert de oră a fost de coşmar pentru CSM Ploieşti, care, deşi în apărare s-a descurcat mai bine, în ofensivă a evoluat sub orice critică, fără să mai înscrie deloc până la pauză, gazdele intrând la vestiare cu avantaj de două goluri, scor 9-7.
În partea secundă, gruparea vâlceană a început la fel de bine ca în debutul meciului, ducând scorul la 12-7. Formaţia ploieşteană nu a avut forţa necesară să revină, chiar dacă a echilibrat jocul, încheind partida cu un parţial de 4-2, care nu a făcut, însă, decât să reducă proporţiile scorului, rezultatul fiind de 21-18 pentru gazde.