CSM Bucuresti – CSM Ploiesti, 31 – 24, meci amical – handbal feminin

Views: 102

Campioana CSM București a învins-o pe CSM Ploiești cu scorul de 31-24 (13-11), miercuri seara, în Sala Apollo din Capitală, într-un meci amical de handbal feminin.

”Sunt bucuros că am putut juca un amical în compania campioanei României și le-am putut oferi tuturor fetelor din lot șansa de a evolua într-un astfel de meci, fie el și amical. Am văzut lucruri bune, în special în prima repriză, în care am folosit formula de bază, apoi, după pauză, le-am făcut un fel de cadou de Anul Nou jucătoarelor mai tinere și le-am folosit și pe ele în această partidă”, a declarat antrenorul principal al echipei ploieștene, croatul Neven Hrupec, citat de site-ul oficial al clubului.

Handbalistele de la CSM Ploiești vor avea liber pe 31 decembrie și 1 ianuarie, iar apoi vor relua antrenamentele pentru partea a doua a sezonului competițional.